Zookontakt Rebeka – Nová střecha pro kopýtka a tlapky

O projektu

43 hlasů
ZOOTERAPIE a PEDAGOGICKO PSYCHOLOGICKÉ JEŽDĚNÍ je jedinečná metoda práce s dětmi i seniory, zdravými i nemocnými či postiženými. Jsme v prostorách původního kravína, kde je potřeba opravit původní střechu pro zajištění potřeného komfortu pro naše zvířata

Provádíme pedagogicko-psychologické ježdění na oslících, zooterapii pro zklidňování lidí s nervovými problémy, mozkovými disfunkcemi, syndromy hyperaktivity, depresemi, melancholiemi. Naše speciálně socializovaná zvířata dávají těmto lidem energii, pocit důležitosti, bezpečí, vyžití a tolik potřeného porozumění a lásky.
Zooterapii provádíme formou přímého kontaktu se zvířetem a pedagogicko-psychologického ježdění.
Věnujeme se našim klientům i návštěvám z řad veřejnosti, kterým poskytujeme zázemí, aby u nás mohli strávit jako rodina s dětmi i prarodiči hezký den s aktivním vyžitím.
Zvířata zejména plní i funkci psychorelaxační a léčebnou, kdy jsou prostředkem pro velmi efektivní formy zooterapie.
Na zvířatech nám velmi záleží, protože jejich dobrá kondice a psychická pohoda, ustájení a pobytová pohoda, jsou právě klíčové pro to, aby mohla plnit svoje společensko-léčebné poslání a pomáhat tak našim klientům a návštěvníkům. Nová střecha by jednoznačně přispěla ke zlepšení kvality ustájení zvířat a zvýšení komfortu pobytu i pro naše klienty a návštěvníky.
U nás našla svůj nový domov zvířata nejen domácí, ale i týraná, nechtěná, ohrožená, zraněná, zvířata z lékařských pokusů, která by jinak byla odsouzena k záhubě.
Nejznámější je oslice REBEKA, která byla pokusným zvířetem a pokusně jí byl implantovaný kardiostimulár, který dnes zahraňuje životy lidem. Bez našeho zásahu by tato oslice skončila smutným osudem utracení. Díky našemu zásahu u nás spokojeně žije již 18 let. Kromě oslíků u nás najdete lamu, alpaky, ovečky, koně, králíky, drůbež, kočky, prasátka a další.
Zvířata nemají předsudky, nevnímají a neposuzují lidi, zda jsou s handicapem či bez nebo zda jsou ze sociálně slabého prostředí.
V čem spočívá naše originalita, nevšednost a inovativnost – hlavně v osobním a velmi intenzivním přístupu nejen ke zvířatům, ale zejména k našim návštěvníkům a absolventům našich programů.
Jedna z hlavních devíz, kterou se odlišujeme, je tzv. plný fyzický kontakt se všemi zvířaty

Lokalita: Pokojovice

Soutěžící: Miloslav Sláma

Galerie

Prohlédněte si fotografie přihlášeného projektu:

Hlasovat