Střecha pro moje holky

O projektu

387 hlasů
Celková rekonstrukce střechy na rodinném domě.

Byli jsme rodina. Já, můj partner a naše dvě holky. V roce 2018 jsme si koupili starší rodinný dům. Postaven byl někdy kolem roku 1930. Z finančních důvodů jsme si nemohli dovolit žádnou velkou rekonstrukci, tak jsme udělali pouze úpravy místností, aby byly obyvatelné. Plán byl takový, že naspoříme nějaké finance a postupně si domov vytvoříme podle našich představ. V roce 2021 jsme nechali udělat celkovou rekonstrukci topení (kotel, rozvody, radiátory). V roce 2022 se mi ještě podařilo nechat vyměnit v celém domě okna, což bylo okamžitě znát na nákladech za topení.
Bohužel, na podzim roku 2021 přišla pohroma. Mému partnerovi, otci našich dětí, byla diagnostikována ALS. Během 6 měsíců se z něj stal ležící, nepohyblivý pacient, vyžadující celodenní péči. Prostorové dispozice domu nedovolily domácí péči, byl proto od 21. března 2022 hospitalizován v hospici sv. Štěpána v Litoměřicích. Ačkoliv se průměrná délka přežití s touto nemocí uvádí 2 až 5 let, u nás to bylo pouhých 16 měsíců. Těsně před vánoci, 21. prosince 2022 nás navždy opustil.
Tak jsem zůstala sama s dcerami (14 a 5 let) a moc rády bychom měly na našem domě novou střechu. Ta současná je eternitová, odhaduji tak někdy z roku 1970. Šablony praskají a není možné se k nim dostat, protože by se poničil i zbytek. To stejné se týká opravy komínů. Je to asi taková poslední velká, finančně náročná, oprava. V budoucnu bych ještě chtěla novou koupelnu a kuchyň, ale to nespěchá.
Tak budeme doufat, že se objevíme mezi těmi třemi šťastnými, kteří získají střechu od Betonpresu.

Lokalita: Ústí nad Labem

Soutěžící: Michaela Bártová

Galerie

Prohlédněte si fotografie přihlášeného projektu:

Hlasovat