Střecha pro babičku

O projektu

4 hlasy
Jedná se o 90 let starý rodinný dům ve městě Železný Brod na severu Čech. Původně nás v něm bydlelo 9 osob, protože jsme byli velká rodina, v současnosti v něm zůstala sama maminka, která se o dům snaží pečovat v rámci svých sil a finančních prostředků.

Tento dům stavěl ve 30. letech minulého století můj dědeček a mnoho let v něm se svou ženou, synem a vnoučaty žil. Tyto idylické doby jsou dávno bohužel ty tam a dílem osudu a skutečnosti, že v Železném Brodě se po zrušení dvou velkých továren těžko shání práce, zůstala v něm moje maminka po smrti svého manžela před třemi roky sama. Přestože za ní každý víkend jezdíme a snažíme se pomoci, je na údržbu zahrady a domu téměř sama.
Novou střechu by si dům určitě zasloužil, maminka již několikrát hovořila o tom, že všichni sousedi v nejbližším okolí novou střechu již mají. Není bohužel v našich silách ani finančních možnostech jí přání splnit. Navíc, jak je vidět i z fotografií, střecha má komplikovaný tvar zčásti s kuželovitým tvarem, a tak věříme, že by pro vás bylo její zhotovení opravdovou výzvou. A pro maminku, která měla 5 dětí a v životě zná jen práci, velkou odměnou a splněným přáním.

Lokalita: Horecká ul. Železný Brod

Soutěžící: Ivana Novotná

Galerie

Prohlédněte si fotografie přihlášeného projektu:

Hlasovat