Střecha poctivého řemesla že starých časů

O projektu

6 hlasů
Před pár lety jsme si pořídili vysněný prvorepublikový dům z roku 1925 v bývalých Sudetech s typickými prvky německé architektury. Střecha svou řemeslnou složitostí bohužel nedovoluje našim finančním prostředkům provést její rekonstrukci.

Kvalitní původní tašková krytina – po téměř 100 letech, ještě stále někdy drží, bohužel zub času je znát čím dál tím více a my máme strach z každého většího větru. Na střeše od dokončení stavby nebyla provedena žádná oprava/údržba. To bylo dáno z velké části tím, že po odsunu původního obyvatelstva z města, byli do stavby nastěhováni přívrženci tehdejšího režimu, kteří se nejen o stavbu, ale ani o střechu nijak nestarali. Abychom mohli zachovat původní architektonické prvky, kterými jsou dva velké napoleonské klobouky a dvě volská oka musíme zachovat tašky bobrovky, nejlépe glazované. Vzhledem k velikosti střechy a jejímu provedení je její rekonstrukce náročná nejen z finančního hlediska, ale také z nedostupných řemeslných služeb v naší lokalitě.
Bylo by úžasné nemuset po větším větru obcházet se strachem zahradu a hledat spadané tašky, nebát se deště a sněhu a zase moci i s našimi třemi malými dětmi klidně spát.

Jsme dva nadšenci, kteří koupili malou vilku na severu Čech, ve městě kde při vyslovení jeho jména všichni nechápavě kroutí hlavou při vzpomínkách na dávné nepokoje. Opravdu jsme se sem přistěhovali z Teplic a Plzně. Ani rodina nesdílela náš záměr dům koupit a ani nadále nesdílí naše nadšení dům opravit do podoby časů první republiky. I my jsme postupem času sundali růžové brýle a jsme si vědomi, že to není snadný cíl a možná ho nikdy nedosáhneme. Ale my jsme tady doma, naše děti jsou tu doma a my to nikdy nevzdáme.

Lokalita: Varnsdorf

Soutěžící: Kamila Schwamberger

Galerie

Prohlédněte si fotografie přihlášeného projektu:

Hlasovat