Radost pro rodiče

O projektu

64 hlasů
Domek, který rodiče postavili své pomocí se nachází na okraji vesnice u lesíka. Protože byli mladí a peněz nebylo nazbyt, střecha byla udělaná z 2. jakosti. I tak vydržela mnoho desítek let, ale už je nejvyšší čas vyměnit ji za novou.

Do soutěže přihlašuji domeček rodičů, kde společně bydlíme i s 2 malými kloučky. Skrz střechu do domku fouká a na některých místech zatéká a nová střecha by lépe udržela teplo, tak potřebné nejen pro rodiče, ale u ty malé kloučky (3,5 roku a 3 měsíce)
Výhra v soutěži by rodičům vyčarovala úsměv na tváři a byla „novým světlem“ při nelehkém období, které začalo již před 2 lety (když pominu operace obou kyčlí maminky), než maminka odešla do důchodu. Tehdy náhle umřel děda, s kterým plánovali konečně se vzájemně užít a trávit spolu i 3-4 týdny v kuse. (Babičce byla bohužel již před lety diagnostikována stařecká demence a musela být umístěna do pečovatelského domu.) Maminka se ve 20 letech vdala 350km daleko a tato „dálka“ nenahrávala tomu vídat rodiče příliš často. A i přesto vše se těšila na důchod, jak si ho budou s mým tatínkem užívat. Bohužel tatínkovi začalo být zle a jejich duchod zacal vesměs obíháním doktorů, co mu je. Bohužel mu diagnostikovali vážnou nevyléčitelnou nemoc.
Věřím, že výhra a stavba nové střechy by jim vyčarovala již zmíněný úsměv na tváři a byla tím novým životním impulsem v tomto složitém období.

Lokalita: Kosova Hora

Soutěžící: Irena a František Hodíkovi

Galerie

Prohlédněte si fotografie přihlášeného projektu:

Hlasovat