Aktuality

Pomohli jsme rodině zasažené tornádem

31. 07. 2023

Dva roky po úderu ničivého tornáda je opraveno. Restaurace U Sečkářů v Moravské Nové Vsi má novou střechu, kterou rodině provozovatelů podniku věnovala naše společnost. Když se touhle jihomoravskou obcí prohnalo tornádo, zůstala po něm nepředstavitelná spoušť. Kromě jiného poničená restaurace a zdemolovaný rodinný dům majitelů podniku. Příběh má ale dobrý konec. Společnost Betonpres na obnovu přispěla celkem 7200 kusy základní tašky na střechu hospody a 1700 kusy na rodinný dům. Zboží na jižní Moravu vezly celkem tři plně naložené kamiony. Dva roky po neštěstí tak obě budovy září novotou a jejich střechu zdobí břidlicově černá betonová střešní krytina.

Vítězové Soutěže o 3 střechy už mají svou odměnu!

27. 07. 2023

Naše narozeninová Soutěž o 3 střechy má za sebou i slavnostní tečku. V soutěži, do které se přihlásila bezmála tisícovka účastníků, jsme nakonec vybrali tři projekty – dva rodinné domy a také budovu soukromé sbírky legendárních motocyklů značky Simson. Pro výherce a jejich rodiny jsme uspořádali slavnostní den, jehož součástí byla vedle převzetí poukazu na výhru také exkurze v našem výrobním závodě v jihočeském Kočíně.

Střešní příslušenství: Lepicí páska, která drží

12. 06. 2023

Naše nová lepicí páska UNI 60 Je vysoce přilnavá, odolná a také pevná. Jednostranná lepicí páska s těmito klíčovými vlastnostmi je jedním z nejnovějších přírůstků v oblasti střešního příslušenství se značkou Betonpres. Pásku uvítají především specialisté na pokrývání střech k lepení a opravám hydroizolačních fólií. Navrhli jsme ji tak, aby zajistila ochranu domů před vlhkostí za všech povětrnostních podmínek. Detaily zde.

Už známe vítěze Soutěže o 3 střechy!

06. 06. 2023

Tři zajímavé projekty. Tři různé příběhy. Tři zbrusu nové střechy z betonové střešní krytiny. To je vyvrcholení naší narozeninové Soutěže o 3 střechy zdarma – každá z nich v hodnotě 330 tisíc korun! Jak jsme dospěli ke všem třem vítězům? První vybraný projekt získal na naší soutěžní stránce nejvíc platných hlasů od lidí ze všech koutů Česka – jde o střechu na rodinný dům ve Verměřovicích na Orlickoústecku. Druhý vítěz vzešel z diskuse odborné poroty v naší rodinné firmě. Velkou radost udělá nová střecha v rodině z Křešic u Olbramovic, která se stará o vážně nemocné dítě. Mediální partner soutěže Rádio Blaník pak svým výběrem potěší milovníky legendárních motocyklů. Zbrusu novou střechu bude mít budova soukromé sbírky Simsonů v Žabovřeskách nad Ohří. Děkujeme, že naše 30. narozeniny slavíte s námi! Je to pro nás velká radost.

Naše střešní tašky mají lepší cenu

18. 05. 2023

Upravujeme ceny našich produktů, především betonové střešní krytiny. Tentokrát směrem dolů! Betonové střešní tašky z produkce naší rodinné firmy jsou v aktualizované verzi ceníku zhruba o 10 % levnější! Pokud tedy uvažujete o nové střeše nebo máte v plánu rekonstrukci té stávající, tak možná přišel správný čas se do toho pustit. Náš nový ceník i s příznivějšími cenami najdete na našem webu.

V Soutěži o 3 střechy jste odevzdali 70 tisíc hlasů

17. 05. 2023

Už brzy vybereme tři soutěžící, kteří od nás dostanou střechu v hodnotě 330 tisíc! Hlasování v naší Soutěži o 3 střechy skončilo za velkého zájmu veřejnosti. Lidé ve dvou kolech soutěže během února až května dali vybraným projektům celkem 69 175 hlasů! Co se teď bude dít dál? Novou střechu získá projekt s absolutně nejvyšším počtem hlasů. Druhého vítěze vybere odborná porota z naší společnosti Betonpres. Třetího pak zvolí mediální partner soutěže Rádio Blaník. Vítěze vyhlásíme v úterý 6. 6. 2023. Jste napjatí? My ano…

Jak na jarní údržbu střechy?

12. 05. 2023

V ranním studiu TV Nova mluvil Michal Ponec o pravidelné údržbě a péči, kterou si každá střecha zjara zaslouží. Kontrolu střešní krytiny, okapů a dalších součástí střechy se vyplatí udělat alespoň jednou do roka. Předejít tak můžete zbytečným problémům a škodám. Čemu věnovat největší pozornost? A na koho se obrátit, když narazíte na závadu? Mluvilo se ale také o dalších věcech. Třeba o nejoblíbenějším barevném odstínu na střechách českých domů.

Soutěž o 3 střechy: prodlužujeme do Velikonoc

29. 03. 2023

Počet přihlášených projektů do naší soutěže o 3 střechy zdarma už dávno překonal pětistovku. Velký zájem nás moc těší, i proto jsme se rozhodli soutěž o pár dní prodloužit. Svůj projekt můžete přihlásit ve speciální záložce na našem webu až do neděle 9. 4. Ale ani po tomto datu nepřijdete o šanci pro nejzajímavější projekty hlasovat – soutěž vyhlášená k 30. narozeninám naší rodinné firmy vyvrcholí během dubna a května. Projekt s absolutně nejvyšším počtem hlasů získá jednu ze 3 střech v hodnotě 330 tisíc korun. Další dva výherce střechy zdarma vybere odborná porota a také náš mediální partner Rádio Blaník.

O stavebnictví, materiálech i střechách s naším expertem

22. 03. 2023

Jak vypadá současná situace na trhu se stavebními materiály? Také o tom si ve čtvrtek 16. 3. povídal na televizní stanici CNN Prima News Michal Ponec, manažer marketingu společnosti Betonpres. Lidé, kteří si naladili ranní televizní vysílání a pořad Nový den, se dozvěděli o trendech v oboru střešní krytiny a o tom, že lidé pořád dost staví i rekonstruují. Řeč se stočila také k cenám komodit a poptávce po stavebních materiálech, včetně betonových střešních tašek, nebo k tématu zaměstnanosti v našem oboru.

Stavíte střechu? Na hydroizolační fólii nešetřete

13. 03. 2023

Funguje trochu jako membrána ve vašem funkčním oblečení na hory. Z jedné strany zabraňuje, aby k vám pronikla vlhkost. A z druhé strany naopak umožňuje „dýchat“ a propouští páru ven. V případě střešního systému od Betonpresu má tuhle funkci paropropustná fólie. Na střeše tvoří tzv. doplňkovou hydroizolační vrstvu. Při stavbě domu stojí za zvážení, jak kvalitní fólii si pořídíte. Pokud budete při její koupi hledět na jednotky tisíc korun, může se stát, že vás po dvaceti letech okolnosti donutí sundat střešní tašky a fólii vyměnit. V opačném případě vám střecha vydrží funkční i padesát let.

Náš stánek měl nejlepší design

03. 03. 2023

Expozice Betonpresu byla na veletrhu Střechy Praha středem pozornosti. Stánek se stal vyhledávaným místem pro debaty o střechách i pro setkání nad pivem a specialitami k zakousnutí, které jsme na stánku servírovali. Expo Design Award 2023 za nejlepší design v kategorii větších expozic putuje do Kočína!

Soutěž o 3 střechy hlásí 300 účastníků

03. 03. 2023

Až do konce března můžete přihlásit svůj projekt do Soutěže o 3 střechy. Velice těší, že v soutěži registrujeme už 300 vašich domů nebo chalup, které si zaslouží novou střechu. Šance vyhrát jednu ze střech značky Betonpres v ceně 330 tisíc korun je ale pořád stejně velká – i pro nové soutěžící. Nerozhoduje datum přihlášky, ale počet hlasů, který váš projekt nasbírá. A na to je pořád spousta času…

Zlaté české ručičky? Máme

22. 02. 2023

Redaktoři z Rádia Blaník si k mikrofonu pozvali našeho Michala Ponce. V podcastu Zlaté české ručičky si spolu povídali o tom, za jakých okolností naše firma před 30 lety vznikla, jak tradice rodinné firmy pokračuje, a také o tom, kolik střech se značkou Betonpres dnes chrání domovy po celém Česku. A nakonec i o naší aktuální soutěži o 3 střechy v hodnotě 330 tisíc korun!

Potkáme se na veletrhu?

06. 02. 2023

Náš stánek na Veletrhu Střechy Praha 2023 (9. - 11. 2. 2023) má 100 m2. Je tedy dost velký na to, abychom vám na něm představili všechno, co víme o střešní krytině a střešních systémech. Ale hlavně se tu s námi můžete potkat osobně, dát si nachlazené pivko, k němu zakousnout některou z našich specialit. A probrat všechno, co vás zajímá nebo trápí.

Tiskneme v 3D. V továrně pracuje tucet robotů

16. 01. 2023

Inovace. Okolo nich se točí přítomnost, ale především budoucnost naší rodinné firmy. Na střechách továrny v jihočeském Kočíně vyrostla solární elektrárna – pokryjeme tak až 30 % energie spotřebované při výrobě. Na produkci okrajových tvarovek z betonu se podílejí robotičtí pomocníci. A střešní příslušenství vyrábíme na vlastních 3D tiskárnách.

O Betonpresu píšou v médiích

02. 01. 2023

Kvality našich střešních systémů si všímají v novinách, rádiích i v televizi. O naší práci, historii i nových postupech při výrobě střešní krytiny se psalo např. v Hospodářských novinách či v Právu. Do vysílání si nás pozvala Česká televize i Nova. Jsme vděční, že se naše společnost během tří desítek let etablovala jako odborník v oboru.